Пятница, 2 Апреля 2010 года, 16:13
Просмотров: 2478 шт.

Бизнес → Тижневий огляд валютного ринку


На минулому тижні гривня помітно зміцнилась по відношенню до долара. Притік валюти, що призвів до здешевлення американської валюти, був пов’язаний зі стрімким підвищенням попиту з боку іноземців на ОВДП, припливом коштів для збільшення капіталу в дочірні структури іноземних банків, а також деяка зацікавленість іноземців у вітчизняному фондовому ринку.


*****Національний банк України (НБУ) з останнього тижня лютого щоденно викуповує іноземну валюту на міжбанку. Так, у березні було викуплено більш як 1 млрд дол. Це спричинило поступове зміцнення гривні на міжбанку, а відповідно, і на готівковому ринку.

Отже, за тиждень готівковий курс знизився з позначки 7.9604 до 7.8953. Офіційний курс досяг позначки 7.9310 гривень за один долар США, хоча на початку тижня він складав 7.9602.

Головною подією тижня став приїзд до України місії Міжнародного Валютного Фонду (МВФ). МВФ прибув 24 березня й пробуде до 2 квітня. Експерти місії обговорюють з українським урядом можливості поновлення програми співробітництва з Фондом за програмою stand-by.

Головними умовами поновлення співробітництва з Фондом є зміцнення фіскальної стабільності ті прийняття реалістичного держбюджеті на 2010 рік із загальним дефіцитом не вище 6%. Ще однією умовою є завершення рекапіталізації банків, а також забезпечення у середньостроковій перспективі гарних макроекономічних показників, у тому числі по інфляції.

Але поки що незрозуміло, чи може бути подовжено співробітництво з МВФ у рамках старої програми, чи буде підготовлено нову. Також нерозкритим залишається питання про суму чергового траншу для України.

Стосовно перспектив курсу гривні ситуація також неоднозначна. З одного боку, уряд Миколи Азарова визначився, який курс долару буде закладений в проект державного бюджету на 2010 рік. Кабміе у якості орієнтиру для себе обрав середньорічний показник 8 гривень за долар.

Але член Ради Нацбанку Валерій Геєць попередив, що у будь-який момент може початися зворотній процес. Нерезиденти можуть почати продавати ОВДП й тікати з гривні у валюту. На його думку, правильніше було б закласти більш консервативний орієнтир (аж до 8,4-8,5 гривні за долар) для того, щоб уникнути завищеної курсової оцінки і, як наслідок, нестачі в бюджеті.

Також слід враховувати чи отримає Україна транш від МВФ, який дефіцит бюджету буде прописаний, підвищення соціальних виплат, яке може піти у тому числі й на купівлю валюти населенням, а також як буде зростати зовнішній державний борг.

Більш того, вже спостерігається скорочення ставок за ОВДП, уповільнення ринку акцій. Також слід врахувати, що гроші, які зайшли на рекапіталізацію - одноразові. Тому слід очікувати, що приплив валюти значно скоротиться до кінця цього місяця і подальшого зміцнення гривні не відбудеться.

Пiдготовлено: аналитичний вiддiл TeleTRADE


ooolesya
Блог им. ooolesya
Рейтинг записи
  0  

←Туда  Сюда→
Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь, чтобы иметь возможность комментировать записи!


Категории

Товары и Услуги  Авто  Здоровье  Hi-Tech  Fashion  Стройка  Разное  Домашний очаг  Бизнес  Общество  Кухня  Образование  Отдых  Флора и фауна  Музыка и кино  Спорт  Туризм  География  Позитив  Хобби  Наука и Техника  Карьера  Теория жизни  История  Знаменитости  Творчество  Отношения  Фольклор  Религия  Право  Астрономия  Мистика 


Облако теговTOP Блоггеры

profitinvestingprofitinvesting
Записей: 3201

webweb
Записей: 741

sorokasoroka
Записей: 611

ShaDeRzzShaDeRzz
Записей: 242

little_fairylittle_fairy
Записей: 164

nomeNNescionomeNNescio
Записей: 153

savchenkosavchenko
Записей: 98

BeautyPROFBeautyPROF
Записей: 94

Jetos2Jetos2
Записей: 82

DiezelSun2DiezelSun2
Записей: 73

ORCORC
Записей: 46

ooolesyaooolesya
Записей: 38

Весь список

Последние комменты

 • Nielko написал(а):
  Для многих жителей Украины актуален вопрос работы в Европе, поэтому раскрыть подробности этой темы б...
 • Krasser написал(а):
  Довольно интересное интервью получилось - много полезной информации, особенно для тех, кто первый ра...
 • Krasser написал(а):
  Через автовыкуп продать быстро можно, но все же не так выгодно, как при личной продаже.
 • Krasser написал(а):
  Годные советы!
 • SKY-NIK написал(а):
  Лучшие капперы – рейтинг надежных прогнозистов в мире ставок на спорт Услугами капперов пользуются ...

Столярные изделия в Мариуполе