З давніх часів мед був джерелом корисних речовин для людини. Археологи знайшли підтвердження, що про ці ласощі людство знало ще 15 тисяч років тому. Сьогодні мед є в раціоні практично кожної людини, але не кожна уявляє, як видобувають мед і як взагалі організований процес бджільництва. Більше про цей процес допоможе дізнатись Інтернет-магазин бджільництва Uley.
Бджільництво з першого погляду видається простим процесом. Достатньо збудувати вулики, купити бджіл, навесні вивезти їх на квітучі поля, а восени зібрати мед. Дуже багато людей, які вирішили зайнятися бджільництвом, незабаром розчаровуються в процесі і кидають його. Вся справа в тому, що виробництво меду потребує значних зусиль та певних знань.
Для тих, хто вирішує почати займатися бджільництвом, слід знати кілька фактів про мед і бджоли.
Щоб займатися бджільництвом мало завести бджіл. Потрібно забезпечити їм нормальні умови життя та розмноження. Для цього потрібно вміти пиляти, свердлити, стругати, реставрувати вулики. Також потрібно мати знання про те, як і коли правильно відкачати мед, скільки залишити бджолиній сім'ї його на зиму і як правильно зберігати вже відкачаний мед.
Займатися бджолами та збором меду справа досить копітка і підходяща далеко не всім. Щоб досягти успіху в процесі людина повинна мати такі риси:
Бджоляр-початківець насамперед повинен розвивати свою спостережливість. У майбутньому це допоможе попередити багато проблем. Потрібно навчитися визначати зміни у поведінці рою чи окремих особин. Це є індикатором порушень у роботі сім'ї і головне є визначити причину, яка це викликала.
Природно, що будь-який бджоляр-початківець запитує поради у своїх старших товаришів. Але тут важливо зрозуміти, що не кожна порада є корисною. Те, що спрацювало в одного бджоляра може завдати шкоди бджолам іншого. Працюючи з цими комахами краще спиратися на особистий досвід та накопичені знання, і навіть породу бджіл.
У бджільництві не обійтися без спеціальних інструментів і пристосувань. Набір бджоляра-початківця повинен складатися з наступних предметів:
Звичайно, пасічнику знадобиться медогонка. Професіонали не радять купувати її спочатку. Краще перші кілька років скористатися медогонкою друзів чи знайомих. Якщо розведення бджіл та збирання меду буде налагоджено, то тоді можна буде подумати над придбанням власної.
Бджоляру обов'язково знадобиться захисний одяг. Це лицьова сітка, захисний комбінезон і рукавички. У пасічника не виникне проблем із вибором одягу, оскільки асортимент досить великий. Залишається тільки вибрати потрібну модель.
Слід розуміти, що початкові знання дозволять отримати в результаті заповітну баночку меду, але їх буде недостатньо для розвитку бджолиної родини та збільшення ласощів. Як і в будь-якій справі, бджільництво потребує постійного навчання, терпіння, використання чогось нового. Це велика праця, яка окупається щоосені.
Реванш Усика і Ф’юрі — це подія, яку я точно не пропущу. У першому бою я підтримував Ф’юрі, але післ...
хороший сервис, профессиональные мастера, все делают быстро и недорого
Я бы керамику выбрал. Потому что с пленкой очень много заморочек. Да и желтеет она со временем. А с ...
Вот именно для этого керамика и нужна. Она отлично сохраняет блеск и цвет автомобиля. И от сколов и...
Я не сделал и уже пожалел. Машине еще двух лет нет, а она совсем вид потеряла. Блеск у кузова пропал...