В епоху стрімкого розвитку малого та середнього бізнесу серед бізнесменів нерідко виникають дискусії на тему того, чи варто звертатися за допомогою юристів при заснуванні бізнесу та супроводі в його подальшій діяльності. В цій статті буде розглянуто питання доцільності і важливості юридичного супроводу при веденні господарської діяльності.
1) Юридичний супровід при заснуванні компанії
Першим етапом створення власного бізнесу є його заснування та реєстрація. Допомога кваліфікованого юриста на цій стадії стане при нагоді, коли ви зіткнетеся з необхідністю вибору організаційно-правової форми в рамках якої буде здійснюватися господарська діяльність. Для того, щоб обрати найбільш вдалу організаційну правову форму, для якомога ефективнішої діяльності бізнесу, необхідно брати до уваги велику кількість аспектів, таких як: розмір стартового капіталу, кількість засновників, кількість найманих працівників, галузь в якій здійснюватиметься діяльність, а також плани та перспективи подальшого розвитку бізнесу. Після вибору організаційно правової форми юридичний супровід стане в нагоді при розробці установчого документа, на підставі якого функціонуватиме підприємство.
Не менш важливим є також юридичний супровід https://legalaid.ua/ua/practice/praktyka-it-prava/ на стадії вибору системи оподаткування, відповідно до якого буде оподатковуватися бізнес, оскільки, від цього залежатиме кількість та вид податків, які бізнес буде змушений сплачувати до державного бюджету, терміни їх сплати, а також те, якою буде максимальна межа доходів, дозволена відповідною системою оподаткування.
Без належної юридичного супроводу підприємці ризикують зіткнутися з неприємностями у вигляді штрафів та інших санкцій з боку органів, що здійснюють контроль за дотриманням податкового законодавства.
2) Юридичний супровід вже існуючого стартапу
Не менш важливим є якісний юридичний супровід вже існуючого бізнесу, оскільки, при веденні діловодства підприємцю неодмінно доведеться займатися розробкою та укладанням договорів. Так, навіть для працевлаштування працівника з ним необхідно оформити трудові відносини шляхом підписання трудового договору. Окрім того, в процесі подальшої діяльності неодмінно доведеться укладати різного роду договори з контрагентами. Розробка якісного договору сприятиме належному виконанню своїх обов’язків контраагентом та допоможе захистити права та інтереси бізнесу, у випадку виникнення диспутів, як на стадії переговорів, так і в судовому порядку.
Також, у випадку необхідності звернення до органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, а також, за потреби врегулювання спорів з ними, кваліфікований юридичний супровід допоможе належним чином захистити свої права.
3) Захист прав та інтересів стартапу
У зв’язку зі стрімким розвитком малого та середнього бізнесу в Україні, природньою є і поява великої кількості диспутів між контраагентами, а також між бізнесом та державою. Для вирішення цих диспутів підприємці нерідко змушені звертатися по фахову допомогу для захисту своїх прав.
Традиційно, більшість спорів, що виникають між контрагентами вирішуються двома способами: досудовим та судовим врегулювання спорів.
Досудове врегулювання спорів передбачає досягненням компромісного рішення між сторонами шляхом ведення переговорів. Перевагами такого способу врегулювання є істотна економія коштів на судові витрати, а також - суттєва економія часу.
Судове врегулювання спорів поширене, як правило, тоді коли сторони не змогли дійти консенсусу шляхом ведення переговорів і бажають захистити порушені, на їх думку, права та інтереси. Безумовними перевагами судового розгляду спору є те, що прийняте рішення буде об’єктивним, справедливим та відповідатиме букві закону. Однак, необхідно брати до уваги той факт, що судовий розгляд потребує великої кількості матеріальних та часових затрат.
У випадку ж виникнення спорів з органами державної влади врегулювання такого спору переговорним шляхом є практично неможливим. В такому випадку нерідко доводиться вирішувати проблеми шляхом подання звернень, скарг до органів влади та їх посадових осіб.
Таким чином, юридичний супровід Стартапу забезпечить його стабільність, зумовлюватиме можливість розвитку бізнесу в межах норм чинного законодавства України та сприятиме формуванню позитивної ділової репутації.
Я бы керамику выбрал. Потому что с пленкой очень много заморочек. Да и желтеет она со временем. А с ...
Вот именно для этого керамика и нужна. Она отлично сохраняет блеск и цвет автомобиля. И от сколов и...
Я не сделал и уже пожалел. Машине еще двух лет нет, а она совсем вид потеряла. Блеск у кузова пропал...
Не откладывайте покупку на осень. Там ведь явно цены будут выше - в сезон всегда так. А сейчас наобо...
В том то все и дело! Изделия из кожи нужно покупать только в проверенных магазинах, так как чем выше...