Просмотров: 2652 шт.
Минулий тиждень виявився занадто моторошним для українських інвесторів, бо головні фондові індекси наприкінці тижня зафіксували рекордно велике падіння на фоні зовнішнього негативу. За підсумками тижня індекс ПФТС звалився на 27,21% до 653,35 пп, у той час, як індекс Української біржі UX втратив 26,32%, відступивши до рівня 1635,29 пп. Варто зауважити, що з початку травня індекс UX втратив вже 35,91%, а індекс ПФТС - 35,45%. Обсяги торгів на ПФТС за тиждень склали 679,1 млн. грн.., а на Українській біржі – 492 млн.грн.
Новини України:
Європейський банк реконструкції та розвитку підвищив прогноз росту ВВП України з 3% до 4% на 2010 рік. Згідно з оцінками організації, інфляція у країні у цьому році буде складати 11%.
Головними аутсайдерами ПФТС стали: Центренерго (CEEN) , Укртелеком (UTLM), Укрсоцбанк (USCB) ,Укрнафта (UNAF) . На Українській біржі ситуація майже аналогічна: Укрсоцбанк (USCB) (-13,57%), Центренерго (CEEN) (-9,57%), Мотор Січ (MSICH) , Укртелеком (UTLM. Серед інших емітентів замітно постраждали акції Авдіївського коксохімічного заводу (AVDK), Луганськтепловозу (LTPL) , Алчевського металургійного комбінату (ALMK), Металургійного комбінату «Азовсталь» (AZST).
Світові новини:
Головним каталізатором продажу акцій на світових біржах стало повідомлення з Німеччини, де у вівторок ввечері уряд прийняв рішення про заборону на незабезпечені короткі позиції щодо низки фінансових інструментів. У цей перелік потрапило 10 найбільших фінансових установ країни, включно з Deutsche Bank, Commerzbank та Allianz. Заборона починає діяти з 19 травня та буде мати силу до 31 березня 2011 року.
Інвестори побоюються, що такі жорсткі заходи щодо захисту ліквідності фінансової системи говорить про більш гострі проблеми Європи та, звичайно, призведе до уповільнення поновлення економічного відродження регіону. Не змогла підтримати ринки й інформація щодо погашення Грецією боргу з єврооблігацій на суму 8,5 млрд. євро, а також гарна корпоративна звітність американських компаній. Статистика США засвідчила, що країна у квітні спостерігала дефляцію, що відкидує припущення відносно змін у грошовій політиці Федерального резерву у найближчий час.
Є ймовірність, що після такого значного відскоку униз фондові індекси України зкоректуються, але не варто виключати, що корекція може мати форму бокового тренду й не принести ринку значного полегшання.
Пiдготовлено: аналітичний відділ TeleTRADE
*****
Комментарии:
Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь, чтобы иметь возможность комментировать записи!