Власноруч вирощені фрукти – гордість кожного садівника. У яблуках, сливах та грушах міститься безліч корисних речовин, які забезпечують організм необхідними вітамінами та мікроелементами. Саме тому більшість власників земельних ділянок одним із пріоритетних завдань вважають придбання саджанців вказаних дерев. Доглянуті плодові культури надають території охайності, а також виступають важливим елементом ландшафтного дизайну.
Термін плодоношення варіюється від двадцяти до п’ятдесяти, а іноді навіть ста років. Конкретний період визначається в залежності від сорту, клімату й особливостей ґрунту. Категорія плодово-ягідних дерев дуже широка, до неї входять різні сорти культур, більшість із яких багаторічні. Фрукти містять природну глюкозу та сахарозу. Їх можна вживати у свіжому або сушеному вигляді. Фрукти – це не лише корисний десерт. Також їх додають до салатів, що надає страві оригінального смаку. З цих дарів природи уже традиційно роблять варення та джеми, варять компоти.
З огляду на смакові та корисні властивості фруктів саджанці плодових дерев потрібні кожному, хто мріє отримати максимальну користь від своєї ділянки.
Запорукою успішного зростання будь-якої культури є знання умов її вирощування. Насамперед потрібно уточнити питання про клімат. Адже якщо сорт належить до теплолюбних, то дерево буде плодити лише в південних регіонах. Щоб не помилитися з вибором, потрібно скористатися реєстром рослин, придатних для вирощування в різних областях України. Районуванню підлягають культури, які дають хороший урожай у певних регіонах.
Перед купівлею саджанців слід ретельно оглянути їх коріння. Воно повинне бути живим, не містити слідів обрізання чи іншого оброблення. В залежності від особливостей кореневої системи, розрізняють кілька різновидностей саджанців:
з голим коренем. Це найбільш доступний у ціновому плані варіант. Але є і зворотна сторона медалі – це погана приживлюваність, тому висаджувати такі саджанці рекомендується в день купівлі. Коренева система повинна бути цілою та добре зволоженою. Лише за умови постійного доступу до вологи рослина буде якісно збережена. В ідеалі біля головного кореня повинно бути кілька дрібних корінців;
у контейнері. Це оптимальний варіант для транспортування рослин. Однак перед купівлею слід переконатися, що земля навколо кореня добре зволожена. Якщо вона суха й осипається від доторку, то саджанець може не прижитися на новому місці;
з грудками ґрунту. Найчастіше так перевозять саджанці високих порід дерев. Оптимальний час для їх висаджування – через 7 днів після купівлі.
При виборі сорту рекомендується віддавати перевагу деревам, стійким до негативного впливу навколишнього середовища. Найкраще здійснювати купівлю в перевіреного виробника, який постачає культури щепленими та повністю готовими до висаджування.
Незмінним лідером серед яблук є зимовий скороплідний сорт «чемпіон». Плоди характеризуються насиченим смаком і хрусткою м’якотою. Вага яблук досягає 220 грамів. Переваги сорту – стабільні врожаї, стійкість до найбільш розповсюджених хвороб – борошнистої роси й парші. Плоди дозрівають у вересні та зберігаються протягом шести місяців.
Чорна черешня «мелітопольська» приваблює великими та соковитими плодами із насиченим смаком, у якому відчувається приємна кислинка. Дерево починає плодити на четвертий рік після посадки. Сорт стійкий до холоду та найбільш розповсюджених хвороб. Добре переносить транспортування.
Слива «богатир» належить до самоплідних сортів, які не потребують запилювачів. Плоди вирізняються подовгою формою з незначним восковим нальотом. Смак – медовий із вираженою кислинкою. Спілі сливи можуть зберігатися у прохолодному приміщенні до трьох тижнів.
Груша «вижниця» – одне з найкращих досягнень українських селекціонерів. Культура вирізняється стійкістю до грибкових та бактеріальних хвороб. Смак плодів – кислувато-солодкий, м’якота ніжна та соковита. Груша придатна до вживання з жовтня, при створенні правильних умов може зберігатися в холодильнику до кінця зими.
Абрикос «харгранд» належить до культур пізнього строку дозрівання. Основні переваги сорту – стабільна врожайність та стійкість до холодів. Плоди солодкі з вираженим медовим присмаком.
Я бы керамику выбрал. Потому что с пленкой очень много заморочек. Да и желтеет она со временем. А с ...
Вот именно для этого керамика и нужна. Она отлично сохраняет блеск и цвет автомобиля. И от сколов и...
Я не сделал и уже пожалел. Машине еще двух лет нет, а она совсем вид потеряла. Блеск у кузова пропал...
Не откладывайте покупку на осень. Там ведь явно цены будут выше - в сезон всегда так. А сейчас наобо...
В том то все и дело! Изделия из кожи нужно покупать только в проверенных магазинах, так как чем выше...