Просмотров: 2049 шт.
*****Ремонт квартир у Львові, і в інших містах України та світу, в цьому році проходив з канікулами, оскільки через карантин навіть повномасштабні роботи довелося перервати. Це викликало певний дискомфорт та порушило плани людей, які планували перейти жити в новобудову, де придбали житло. Але через карантин були змушені відкласти цю подію, оскільки галасливі роботи в житлових приміщеннях на певний час заборонили. Тому, як тільки з’явилась можливість все продовжити, більшість власників нерухомості нею скористались.
Але оскільки час був витрачений марно, ремонтні команди стали частіше використовувати різноманітні лайвхаки для ремонту в новобудовах, тримаючи на замітці нюанси і підводні камені виконання подібних робіт. Для кожного етапу та виду робіт ці нюанси свої, тому розглянемо тільки найбільш популярні варіанти.
- Усадка будівлі. Одразу після будівництва та протягом перших років будівля може просаджуватись під дією різноманітних факторів. Це закономірне явище, яке, тим не менше, може не зовсім гарно відзначитись на якості щойно зробленого ремонту. Тому навіть будівельники рекомендують трохи почекати перед виконанням ремонтних робіт, щоб мінімізувати ці фактори. Цей ефект повинен повністю зникнути через 2, максимум, 3 роки. Якщо стіни продовжують зсуватись та деформуватись, щось тут не так.
- Розробка дизайн-проекту. Перед безпосереднім початком ремонту, не варто забувати про виконання плану з розрахунками. Бажано довірити ці роботи фахівцям, оскільки в плані потрібно буде провести ряд серйозних перевірок. Наприклад, для розведення електрики, пристроїв теплої підлоги, перегородок та не тільки.
- Виконання демонтажних робіт. Не дивлячись на те, що новобудова тільки но була введена в експлуатацію, інколи власникам не подобається як виконано планування. А це, у свою чергу, дозволяє виконати перепланування через проведення демонтажних робіт.
- Проведення комунікацій, якщо вони не були зроблені або є необхідність у внесенні змін. Зазвичай цей вид робіт передбачає проведення системи електропроводки, розводку каналізації і труб. Також потрібно придбати предмети сантехніки. На даному етапі спеціалісти дозволять більш ефективно обрати техніку та комунікації, які позитивно вплинуть на водо - та енергозберігаючі характеристики квартири уже після закінчення ремонту.
- Виконання чорнових робіт. Чорнова обробка включає декілька важливих етапів. Наприклад, бетонування або стяжку підлоги, стін та стелі. Якщо хочете щоб у кімнаті було тепло, застосовується монтаж системи «теплої підлоги». Але потрібно пам’ятати, що під час монтажу теплої підлоги вона повинна розповсюджуватись тільки на територію, де не будуть розставлені меблі. Ця робота не фінальна, але щоб ремонт виглядав добре і був функціональним все потрібно зробити дуже якісно. А без професіонала цього досягнути важко. Також необхідно виконати монтаж підвісних стель і конструкцій з гіпсокартону, а потім вирівняти всі поверхні, щоб була можливість нанести останні деталі.
- Фінішна обробка. Чистова обробка може складатися з різних етапів. Наприклад, фарбування всіх поверхонь, які цього вимагають, установка плитки (наприклад, на підлогу і стіни в санвузлах), установка обладнання, вбудованих меблів і техніки.
Але є види робіт від яких все ж потрібно відмовитись в перші роки експлуатації будівлі. Наприклад, буде краще якщо тимчасово відмовитись від фінішного облицювання стін і стель. Річ у тім, що є високий ризик, що шви швидко потріскаються. Також слід відкласти до кращих часів укладання плитки у ванній та кухні. Найкращим виходом стане чистова обробка, яка має високу герметичність.