Моторні масла для автомобілів діляться на літні та зимові. Це слід розуміти історично, оскільки раніше моторні масла мінялися в залежності від сезону. Сьогодні поширені всесезонні масла, що поєднують в собі властивості для літнього і зимового сезону. Технологічний прогрес дозволяє покривати всі сезони одним і тим же моторним маслом. Однак для особливих випадків, таких як гонки або полярні експедиції, доступні масла одного сорту.
Незалежно від сорту масла воно рано чи пізно втрачає свої властивості, а тому стає відпрацьованим. Експлуатація автомобіля означає регулярну заміну масла, щоб компоненти авто справно працювали в подальшому. І тоді постає закономірне питання: що робити з відпрацьованим маслом? Масла залишається багато, адже в регулярній заміні немає нічого складного, і для цього не потрібно звертатися в сервісний центр.
Не рекомендується просто так виливати відпрацьоване моторне масло на землю або навіть в урну. Подібні дії негативно впливають на природу, а розкладатися подібний склад буде сотні років. У Європейському союзі за подібне навіть передбачені серйозні штрафи, оскільки масло дуже токсичне.
Коректно назвати не найгіршим способом, як позбутися від відпрацьованого масла. Зараз існує не так багато компаній, які здатні утилізувати відходи, однак роблять вони це за рахунок утилізації промислових відходів не задурно. Тому доведеться спочатку заплатити, після чого вони зроблять масло безпечним.
Однак необхідно пам'ятати, що такі компанії розміщені лише в великих центрах, та й то, не скрізь. До них спочатку потрібно доїхати, заплатити за послугу кругленьку суму. Щодо заводів-гігантів можна сказати, що не факт, що запит буде прийнятий, оскільки вони працюють все-таки в промислових масштабах.
Зазвичай утилізація відпрацьованих мастил передбачає кілька варіантів: відновлення на місці, відправка на нафтопереробний об'єкт, регенерація і спалювання для отримання енергії. У першому випадку відпрацьований масляний матеріал просто позбавляється шкідливих речовин, а в другому може бути отриманий і коксовик. Всі варіанти утилізації відпрацьованого моторного масла готова запропонувати фірма «Екоінтел».
Утилізація в такому форматі вважається найбільш бажаним варіантом майбутнього відпрацьованого масла, оскільки регенерація споживає в 3 рази менше енергії. Для виробництва 1 літра оливи потрібно 67 літрів сирої нафти і тільки 1,5 літра відпрацьованого матеріалу. Також 1 оливи може надати 40 МДж енергії.
Деякі компанії зацікавлені в покупці відпрацьованого масла. Вони здатні продуктивно співпрацювати з багатьма сервісами, а тому готові скуповувати масло оптом. З приватними особами вони також співпрацюють, хоча і не так часто. При цьому не всі регіони можуть похвалитися наявністю такого роду компаній. Коректніше тоді почати пошук з «перекупників».
Скупка масла можлива і в рідній області автовласника, досить просто переглянути оголошення. Онлайн-майданчики вважаються вигідним місцем збуту. Приватні особи здатні продати автомобільне масло за 15 гривень / 1 літр, а спеціалізовані компанії купують його трохи дорожче. Мільйонером на відпрацьованому маслі не стати, але частину коштів повернути можливо.
Скупка відпрацьованого масла гранично проста. Компанії або приватники скуповують відпрацьоване автомобільне масло з такими цілями:
Відпрацьоване автомобільне масло може принести користь навіть після того, як воно виконало свою пряму функцію. Необхідно лише знати, як цим скористатися.
Реванш Усика і Ф’юрі — це подія, яку я точно не пропущу. У першому бою я підтримував Ф’юрі, але післ...
хороший сервис, профессиональные мастера, все делают быстро и недорого
Я бы керамику выбрал. Потому что с пленкой очень много заморочек. Да и желтеет она со временем. А с ...
Вот именно для этого керамика и нужна. Она отлично сохраняет блеск и цвет автомобиля. И от сколов и...
Я не сделал и уже пожалел. Машине еще двух лет нет, а она совсем вид потеряла. Блеск у кузова пропал...