У більшості людей місто Запоріжжя асоціюється з запорозьким козацтвом, ДніпроГЕСом і розвиненою тяжкою промисловістю. ДніпроГЕС, який понад 70 років забезпечує електроенергією підприємства не тільки рідного міста, але й сусідських областей, захоплює своєю міцністю. Він викликає інтерес як панорамна площадка, з якої відкривається чарівний вид на острів Хортиця, де знаходиться історичний комплекс «Запорозька Січ», та на два мости з цікавим архітектурним рішенням – двоярусний Преображенського і арочний.
Острів Хортиця зберіг до наших часів останки скіфської культури. Найцікавішим чудом вважаються кам´яні статуї роботи скіфських майстрів. Відтворена козацька столиця передає культуру і дух козацтва, розповідає про побут і звички запорозьких козаків. На острові розташовано декілька історичних експозицій, присвячених різним значним подіям історії міста і України.
До 1921 року Запоріжжя мало назву Олександрівськ. На початку 20 століття купець Я. Лещинський побудував великий будинок, який незабаром став улюбленим містом збору олександрійського панства. Цей архітектурний об’єкт дожив до наших днів і приваблює численних любителів старовини. Цікаву будівлю займає краєзнавчий музей, заснований майже 100 років тому. Сама будівля була збудована у 1915 році як Земська управа. У музею знаходиться понад 100 тисяч експонатів. Цікавою пам’яткою архітектури вважається Театральний готель, збудований у 1910 році. Через 100 років він був реконструйований і сьогодні має статус тризіркового готелю бізнес-класу.
Мешканці міста закохані у чудовий парк «Дубовий гай», де завжди багатолюдно. Особливо популярна серед відвідувачів прогулянка під стародавніми дубами, вік яких налічує багато років. У парку «Дубовка», як його з любов´ю називають запорожці, розташоване чудне озеро, де живуть лебеді. Парк зняв у своєму фільмі «Весна на Зарічній вулиці» радянській кінорежисер Марлен Хуциєв.
Місто має дві пасажирські залізничні станції. Через «Запоріжжя-I» залізна дорога зв’язує місто з Кримом та Москвою. Станція «Запоріжжя-II» знаходиться на лінії «Кривий Ріг-Донбас». Основна частина поїздів далекого спрямування проходить через першу станцію. З неї можна доїхати до Києва, Харкова, Полтави, Дніпра, до міст Західної України, та у південному напрямку – Генічеська, Мелітополя, Бердянська. Потяги на південь відходять також від станції «Запоріжжя – II». Дістатися до станції можна громадським транспортом. Розклад руху поїздів має сезонні зміни http://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/zaporizhzhia/.
Реванш Усика і Ф’юрі — це подія, яку я точно не пропущу. У першому бою я підтримував Ф’юрі, але післ...
хороший сервис, профессиональные мастера, все делают быстро и недорого
Я бы керамику выбрал. Потому что с пленкой очень много заморочек. Да и желтеет она со временем. А с ...
Вот именно для этого керамика и нужна. Она отлично сохраняет блеск и цвет автомобиля. И от сколов и...
Я не сделал и уже пожалел. Машине еще двух лет нет, а она совсем вид потеряла. Блеск у кузова пропал...