Відомо, що представниці слабкої статі люблять експериментувати. У житті кожної жінки рано чи пізно настає момент, коли вона вирушає на пошуки нових стилів і образів. Якщо хочеться кардинальних змін, перше, куди варто відправитися - до перукаря, за новою зачіскою і зміною кольору волосся. А ось що б уникнути неприємних сюрпризів, спробуємо розібратися, як правильно вибирати фарбу, виходячи з того, якого результату необхідно домогтися - зафарбувати сивину, отримати інший відтінок або кардинально змінити колір.
Фарби для волосся підрозділяються на три типи - натуральні, хімічні і фізичні
Дари природи
Натуральні або, іншими словами, природні. Найбільш затребувані з них це хна і басма. Хну готують з листя рослини лавсонії неколючої. Їх збирають з нижніх гілок, так як нижнє листя володіє менш вираженим барвником ефектом, висушують і перемелюють в порошок, який згодом заварюють гарячою водою і цей склад наносять на волосся.
Басма - порошок сіро-зеленого кольору, отриманий з листя тропічної рослини індиго. На відміну від хни, яка в результаті фарбування дає діапазон відтінків від світло-рудого до мідно-каштанового, нанесення чистої басми небажано. Вона здатна надати волоссю темно-зелений відлив. Варто використовувати басму в поєднанні з хною, до того ж з'єднанням цих природних речовин можна досягти більш широкої палітри, регулюючи співвідношення пропорцій і тривалість нанесення. Однак домогтися постійного, унікального «аптечного» рецепта буде досить проблематично, а то й неможливо. І це, мабуть, один з найбільш вагомих недоліків натуральних матеріалів. Мінливість ефекту пов'язана з мінливістю складу, адже на його тональність впливає безліч факторів - місце зростання, спосіб обробки і навіть то, з якої частини рослини було зібрані листя. Якщо ви спільно з майстром вивели ідеальні пропорції це, на жаль, не гарантує ідентичний результат при новому фарбуванні.
Незважаючи на все перераховане, у натуральних барвників є безсумнівний плюс, це їх лікувальні властивості:Якщо ви зробили вибір на користь натуральності і корисності, пам'ятайте, що натуральні речовини як би «забивають» структуру волосся, проникаючи дуже глибоко і не даючи рівномірно розподілятись наступним барвникам. Результат такого фарбування може виявитися дуже сумним, фарба може взятися плямами або стати неоднорідною. Для підстраховки чекаєте не менше трьох тижнів, поки хна або басма максимально НЕ змиються.
Хімічні фарби володіють найширшої палітрою. Вони здатні задовольнити будь-який, навіть самий неабиякий смак. Схема роботи їх така. При взаємодії з барвником, відбувається процес, завдяки якому виділяється кисень, саме він входить в реакцію окислення з основою барвника. Прояви фарбувального пігменту відбуваються тільки після змішування, до цього моменту фарба має напівпрозору, гелеобразну консистенцію.
Крем фарби один з найбільш затребуваних хімічних барвників. Завдяки своїй густій структурі вони ретельно розподіляються по всій довжині, огортаючи волосся. В результаті дають відмінний прокрас і 100% зафарбовування сивини. Широка палітра фарб для волосся різних відтінків є тут www.syoss.ua. До цієї категорії також входять і напівстійкі хімічні барвники. Їх особливість в тому, що вони не містять аміаку і є досить щадними для волосся. Ідеальний вибір для тих жінок, хто поки ще в пошуках свого кольору і часто експериментує.
Фізичні фарби або, так звані, засоби відтінків. Це фарби, які не утворюють реакцію з кератином, проникають в перший шар волосини і не містять аміаку. На жаль, вони не підходять для кардинальної зміни образу. Використовуються швидше для додання потрібного відтінку, а не для повноцінного фарбування, успішно нейтралізують жовтизну, надають тимчасову яскравість змарнілому волоссю. Освітлення даним видом фарб мало можливо, в кращому випадку, відтінок буде слабко виражений. Стилісти радять вибирати тон, близький до вашого натурального. Випускаються у формі засобів догляду: шампунів, бальзамів, мусів, кремів, мають тонуючий ефект. Якщо ви володарка пористого волосся, то результат фарбування, буде помітний на волоссі набагато довше. Безсумнівний плюс - дбайливе фарбування (без зміни структури волосся), мінус - відсутність стійкості.
Що б зробити максимально правильний вибір, для початку необхідно визначиться з завданням, яке доведеться вирішувати.
Якщо ви ніколи не фарбували волосся і не знаєте з чого почати, скористайтеся одним з варіантів фізичних фарб. Можливо, на перших порах цього виявиться достатньо, щоб задовольнити тягу до експериментів або надати образу яскравість і свіжість.
Якщо ж необхідно заховати вікові зміни або епатажно змінити образ, тут кращими помічниками стануть хімічні фарби. До їх складу найчастіше входить аміак, який допомагає барвникам проникнути глибше в структуру волоса. Стилісти стверджують, що шляхетніше всього жінка виглядає в своєму рідному, подарованим їй природою кольором волосся, який до того ж ідеально поєднується з кольором брів і вій. Але, якщо все-таки виникла необхідність у фарбуванні - запам'ятайте кілька порад.
Видима історія виникнення фарби налічує понад три тисячоліття. Ще стародавні ассірійські травники використовували цибулю і корицю для створення фарб. По початку фарбування волосся мало статусне значення. У стародавніх єгиптян темне волосся було символом влади. Для досягнення такого кольору використовували кохлем (сажа) та хну.
У стародавніх римлян в пошані були світліше волосся, ефект досягався нанесенням спеціального складу з айви і трав. Після обробки, необхідно було кілька годин «освітлити» на сонці.
У 1867 році було відкрито перекис водню, як незамінний інгредієнт в процесі освітлення, який до цього дня використовується в складі вже сучасних барвників. За рахунок реакції окислення аміак допомагає фарбі проникнути глибше в структуру волосся і процес проникнення руйнує волосся, він позбавляє його компонентів, які відповідають за еластичність. Волос стає ламким і сухим. Але за рахунок своєї летючості, аміак швидко віддаляється з волосся під час сушіння.
Багато виробників акцентую увагу на фарбах «без аміаку» і одна з сильних її сторін відсутність різкого і неприємного запаху, але це твердження не рівносильно «нешкідливо». Часто в таких фарбах аміак замінюють на аміни, які теж далеко не простими і мають неприємну властивість накопичуватися. Але, на жаль, без цих двох компонентів стійке фарбування неможливо. Саме тому важливо стежити за індивідуальною переносимістю і наносити проби на зап'ясті. А так же забезпечити максимальний захист і догляд волоссю.
Безумовно не варто наносити фарбу на чисте волосся, тому що дію сучасних шампунів розраховане на створення ефекту гладкості і збереження здоров'я волосся, яке досягається шляхом закриття лусочок і освіти плівки. Носіть фарбу на немите волосся, тоді нічого не буде заважати всмоктуванню пігменту фарби і відповідно рівномірному фарбуванню по всій довжині.
Всі жінки завжди фарбували, фарбують і будуть фарбувати волосся ....
Я бы керамику выбрал. Потому что с пленкой очень много заморочек. Да и желтеет она со временем. А с ...
Вот именно для этого керамика и нужна. Она отлично сохраняет блеск и цвет автомобиля. И от сколов и...
Я не сделал и уже пожалел. Машине еще двух лет нет, а она совсем вид потеряла. Блеск у кузова пропал...
Не откладывайте покупку на осень. Там ведь явно цены будут выше - в сезон всегда так. А сейчас наобо...
В том то все и дело! Изделия из кожи нужно покупать только в проверенных магазинах, так как чем выше...