Виокремлюють два небезпечні типи діабету. ЦД 1-го типу спостерігається у жінок віком до 30 років. Виникає через припинення або значного скорочення вироблення інсуліну підшлунковою залозою. Запустити цей механізм можуть інфекційні хвороби, а також стреси. Унаслідок потрапляння вірусів до організму може відбутися збій в імунній системі, вироблені антитіла разом зі збудником починають знищувати клітини підшлункової залози, котрі з часом заповнюються сполучною тканиною. Перебіг хвороби у такому разі носить прихований характер, і симптоми діабету можуть з’явитися через тривалий час. ЦД 2-го типу характерний для жінок віком від 40 років і пов'язаний з порушенням сприйняття організму глюкози. Окрім спадковості у цьому випадку відіграє роль також надмірна вага, атеросклероз , гіпертонія. Як і у попередньому випадку ,перебіг хвороби досить тривалий.
Незважаючи на прихований характер розвитку цієї хвороби, все ж існують суттєві ознаки, на які варто звернути уваги не залежно від віку жінки.
По-перше, це почуття розбитості після нічного відпочинку, яке потім супроводжується сонливістю, зниженням працездатності, швидкою втомленістю протягом дня. Більшість нехтують цими проявами, хоча вони мають як мінімум насторожити при своєму регулярному повторенні і відсутності зовнішніх причин для того.
Другою суттєвою ознакою є підвищення апетиту. Проте тут спостерігається деяка відмінність. Жінки з ЦД 1-го типу можуть втрачати вагу (хоча і не обов’язково), 2-го типу – набирати (проте також є виключення).
Однак найбільш помітним проявом діабету є відчуття постійної спраги і надмірне сечовипускання. Жінка, випиваючи 4-5 літрів рідини, стільки ж втрачає при опорожнені міхура. При гострому перебігу ЦД 1-го типу цей фактор пов’язують зі стрибками цукру у крові, що може призвести при відсутності лікування до різних видів коми.
Також необхідно звернути увагу на стан шкіри: сухість , поява фурункул, гнійників, різного висипу; часті грибкові захворювання стоп, нігтів, їх ламкість, молочниця, погіршення стану волосся - це все може вказувати на діабет.
Не потрібно нехтувати лабораторним аналізом при підозрі на цю хворобу. Він допоможе визначити рівень цукру в крові. Міряється на голодний шлунок, і має поганий показник, якщо перевищує норму у 5,6 ммоль/л і залишається без змін через дві години після прийому їжі. Існує таке поняття як пороговий рівень, котрий характеризується появою цукру у сечі і є індивідуальним для кожної жінки.
Ще один ефективний метод дослідження діабету - це виявлення гліколізованого гемоглобіну (HbA1c - норма - 4,5-6,5%), який є показником цукру в крові протягом останніх трьох місяців.
При виявленні будь-яких на перший погляд незначних чи малопомітних ознак варто звернутися до спеціаліста для підтвердження чи спростування діагнозу, щоб попередити більш складні форми протікання цукрового діабету.
Реванш Усика і Ф’юрі — це подія, яку я точно не пропущу. У першому бою я підтримував Ф’юрі, але післ...
хороший сервис, профессиональные мастера, все делают быстро и недорого
Я бы керамику выбрал. Потому что с пленкой очень много заморочек. Да и желтеет она со временем. А с ...
Вот именно для этого керамика и нужна. Она отлично сохраняет блеск и цвет автомобиля. И от сколов и...
Я не сделал и уже пожалел. Машине еще двух лет нет, а она совсем вид потеряла. Блеск у кузова пропал...